One holds one's breath 
IndeksCalendarFAQSzukajRejestracjaZaloguj

Share | 
 

 Opisy grup

Go down 
AutorWiadomość
Victoria
Admin
Victoria

Nazwisko : A'tiarne
Imię/pseudonim : Victoria
Wiek : Wygląda maksymalnie na 19 lat.
Broń : Sztylet.
Wygląd : Dziewczyna o drobnej, aczkolwiek kobiecej budowie, której chuda twarz otulona jest prostymi, rudymi włosami. Posiada ostre kości policzkowe, nienaturalnie jasne oczy i lekko ironiczny uśmiech. Na ciele uzdrowicielki znajduje się kilka charakterystycznych blizn.
Fabularnie : Gdzieś tam na rynku, czy coś.
Liczba postów : 61

PisanieTemat: Opisy grup   Sob Paź 05, 2013 8:31 pm

Uzdrowiciele
Ludzie, którzy wiedzę o ciele ludzkim, ziołach i tym podobnych łączą z naturalnie posiadaną magią. Dzięki charakterowi swojej mocy są związani z naturą. W świecie, gdzie czas przestał istnieć, a ludzkie ciała nie są w stanie same się regenerować, są jedynymi, którzy mogą zasklepiać rany i leczyć. Bez ich pomocy jakakolwiek bójka może zakończyć się śmiercią. Ich ciała, w przeciwieństwie do ciał innych mieszkańców Sol'neiss, funkcjonują całkiem normalnie – uzdrowiciele starzeją się i mogą posiadać potomstwo. Przypuszczalnie przed skutkami zatrzymania czasu chroni ich magia, żyjąca w ich ciele. Przed śmiercią natomiast chroni ich długowieczność, którą posiadali od zawsze. Nie mieszają się do polityki, są za to przeciwni działaniom magów, które mogą szkodzić zamkniętej naturze i ludziom.

Magowie
Wiedza tych ludzi pochodzi z ksiąg, a magia, którą posiadają oparta jest wyłącznie na treningu i artefaktach. Ze względu na kosztowne przygotowanie do pełnionej roli, taką drogę życiową obierają przeważnie dzieci bogatych członków społeczności Sol'neiss. Magowie, po zakończeniu edukacji, nadal podlegają mistrzom, a wykonując ich polecenia, niczym szaleni naukowcy chętnie eksperymentują, również na zwykłych ludziach. Chcą w ten sposób przywrócić normalny bieg czasu. Każdy cel usiłują osiągnąć za wszelką cenę. Po trupach. Dosłownie. Ale nie swoich. Chociaż ich ciało działa jak ciała zwykłych śmiertelników. Ku swojemu niezadowoleniu nie posiadają magii, mogącej ich chronić przed zatrzymanym czasem.

Mistrzowie magii
Ludzie, którzy poprzez liczne treningi i studia jako zwykli magowie osiągnęli wyższy poziom zdolności magicznych, stając się mistrzami. W obecnym, zatrzymanym świecie nadzorują badania, mające na celu umożliwić powrót do normalności. Ze względu na swoje zadanie, mistrzami zostają osoby posiadające zdolności przywódcze, chociaż nie zawsze wykorzystują je jedynie aby wykonywać polecenia władcy. W końcu skoro mają pod sobą kilku uzdolnionych magów, czemu mieliby nie wykorzystać tego do własnych celów?
Uwaga: mistrzem magii może zostać mag jedynie za zgodą administratora.

Żywiołaki
Istoty te można określić jako ludzi posiadających naturalną moc, do której wykorzystania nie jest konieczna im szczególna wiedza. Każde użycie magii jest dla nich naturalne i oczywiste. Sol'neiss zawdzięcza im wyjątkowo wiele. Gdy czas się zatrzymał, również wzrost traw, zbóż i drzew został zahamowany. Nie rosły ani nie więdły. Impas. Dzięki temu, że każdy żywiołak włada nad konkretnym żywiołem, pracując w grupach, stymulują oni rośliny do wzrostu i wydawania plonów. Gdyby nie ich zdolności ludziom groziłaby śmierć głodowa. Podobnie jak uzdrowiciele, mogą się oni cieszyć normalnym funkcjonowaniem organizmu. Nie są jednak długowieczni, więc w ciągu 47 lat pojawiły się kolejne pokolenia, starsze natomiast wyginęły. Żywiołaki mogą władać jednym z czterech żywiołów: ogniem, wodą, powietrzem lub ziemią. Dodatkowo warto zaznaczyć, że żywiołakiem można zostać przez urodzenie lub poprzez przemianę.

Politycy
Doradcy władcy lub wręcz przeciwnie – jego opozycja, rzucająca stale kłody pod nogi, podsyłająca skrytobójców i knująca pałacowe intrygi. Jaki jest główny argument opozycji? Uważają oni, że to przez młodego pana, zarządzającego krainą, czas został zatrzymany. Są chytrzy niczym lisy, zwinni we wszelkich politycznych gierkach jak koty. Można wśród nich odnaleźć prawdziwych wizjonerów, pragnących jedynie dobra dla Sol'neiss, ale również ludzi, dla których pierwszorzędną wartością jest władza. Zarówno doradcy jak i opozycjoniści nie cofną się przed niczym, aby osiągnąć cel. Zdawać by się mogło, że wszyscy mieszkańcy krainy są jedynie pionkami w ich skomplikowanej grze, której zasady są nie znane zwykłym śmiertelnikom. Chociaż uskuteczniają tak skomplikowane rozgrywki, ich ciało jest poddane tym samym zasadom, co ciało wszystkich ludzi.

Rebelianci
Anarchiści. To słowo chyba najlepiej ich opisuje. Ludzie buntujący się przeciwko wszystkim i wszystkiemu, w ten sposób pokazując swoją irytację... wszystkim. Ciężko powiedzieć, czy ich bunt jest spowodowany panującymi zasadami, brakiem czasu, czy jest to po protu widzi-mi-się ludzi, w których z niewiadomych przyczyn obudziła się żądza mordu. Mieszkają poza miastami, sprawiając że przydrożne lasy stają się wyjątkowo niebezpieczne. Niszczą wszystko, a nieuporządkowany charakter ich działalności sprawia, że wszyscy się ich boją. Po pomoc do nich zgłaszają się jedynie najbardziej zdesperowani. Chociaż wszyscy na nich polują, tak naprawdę nikt nie chce ich złapać – mogłoby się to źle dla niego skończyć. Są ludźmi, więc ich organizm, w zatrzymanym czasie, funkcjonuje jak organizm zwykłych ludzi.

Ludzie
Mieszkańcy krainy Sol'neiss. Ich ciała po zatrzymaniu czasu znalazły się w swoistym impasie. Nie starzeją się ani nie mogą posiadać dzieci, ani też regenerować się po zranieniach, chociaż ich organizmy na pierwszy rzut oka zdają się funkcjonować normalnie. Muszą jeść i pić. Zatrzymanie czasu skutkuje nie tylko zmianami zachodzącymi w ich organizmie. Część z nich straciła pracę, część nie mogła się odnaleźć w zmienionym świecie, część żyła jak gdyby nigdy nic się nie stało, część natomiast postanowiła dostosować się do zmian, wyszukując dla siebie nowych zawodów. Zwiększa się ilość skrytobójców. Wzrasta wielkość półświatka. W końcu po 47 latach funkcjonowania w swoistym impasie można być znudzonym porządnym życiem.

Specjalne
Do ustalenia z administratorami.
Powrót do góry Go down
http://without-time.forumpolish.com
 
Opisy grup
Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
One holds one's breath ::  :: Źródło wiedzy-
Skocz do: